Domaine Roche-Audran
Roche-Audran - Cuvée César (magnum)
Typerood |
AppellatieCôtes du Rhône Villages |
Druivenrassen100% Grenache Noir |
Prijzen zichtbaar na registratie. |
Jaar2014 |
KleurDonker kersenrood met een glans van robijn |
houtopvoeding
De oogst en het bottelen volgen de kosmische ritmes. Het betreft dan ook een biodynamische wijn waarbij geen chemische additieven worden toegevoegd. Er worden enkel natuurlijke gisten gebruikt die de smaken van het terroir laten vrij komen tijdens de fermentatie. De wijn rijpt 12 maanden op grote vaten van 50 hectoliter van Franse eik.
neus
Een expressieve neus van gekonfijte kersen en frambozen, met toetsen van tijm en rozemarijn.
smaak
Dit is een stevige wijn die een perfecte balans bezit tussen kracht en elegantie. Hij toont mooi rijp fruit met hinten van frambozen coulis. Deze wijn serveer je het beste op een temperatuur van 18 °C.
wijngaard
Voor de Cuvée César worden in totaal 3 hectare van de beste Grenache percelen gebruikt in Buisson. De zeer oude stokken zijn 80 tot 100 jaar oud en geven een rendement van 35 hl/hectare. De verscheidenheid van de natuurlijke vegetatie (pijnbomen, eiken, rozemarijn, tijm ...) en de geologische complexiteit geven een grote diversiteit en daarin schuilt de kracht van deze wijn. De noordelijke oriëntering brengt mineraliteit en frisheid die van essentieel belang zijn om evenwicht te brengen.
Domaine Roche-Audran
http://www.roche-audran.com/index-fr.html
Eén van mijn mooiste ontdekkingen van de afgelopen jaren!
De huidige eigenaar van het domein van het domein Roche-Audran is Vincent Rochette die het in 1998 overnam en zo de 5e generatie wijnbouwer werd. Het wijnhuis ligt vlak aan de Buisson wijngaard waar reeds door 4 generaties wijn werd verbouwd. In totaal bewerken ze drie terroirs : Buisson, Châteauneuf-du-Pape en Visan waar stokken groeien die tussen de 35 en 100 jaar oud zijn.
Het belangrijkste aspect in het wijnbouw gebeuren voor hun is het respect voor de natuur en de omgeving en dit met ons aller gezondheid als belangrijkste drijfveer. Er wordt volledig biodynamisch gewerkt en dit zowel in de wijngaarden als in de wijnkelder. Het domein heeft twee hoofd-objectieven : de authenticiteit en de expressie van hun terroir maximaal in hun wijnen laten weerspiegelen, en in hun betere gamma van hun wijnen de typiciteit van het terroir naar boven laten komen in elke cuvée.
Het Buisson terroir waar de druiven voor de Côtes du Rhône en Côtes du Rhône Villages vandaan komen is een familiewijngaard die aan de noordkant van de Rasteau en Cairanna heuvels ligt op een hoogte van 180 tot 250 meter en heeft een noordoost/noordwestelijke oriëntatie. De oorsprong van dit terrein gaat terug tot het tertiaire en quartaire tijdperk en werd gevormd van 23,5 miljoen tot 80,000 jaren geleden. De bodem is zeer complex en bestaat hoofdzakelijk uit klei die bedekt is met kiezels die hun oorsprong vinden in maritieme alluviale afzettingen. De vegetatie rond de wijngaard is zeer divers en draagt zo bij tot de complexiteit van de wijnen, je vindt er oa pijnbomen, eiken, viburnum tinus, buxus, rozemarijn, kornoeltje en tijm. De wijngaard meet 16,6 hectare waarvan 15 hectare zijn beplant met Grenache, Mouvèdre en Carignan die tussen de 50 en 100 jaar oud zijn. De rest van de wijngaard is beplant met Grenanche Blanc, Viognier en Clairette die in 1982 zijn aangeplant en waarvan de druiven terug te vinden zijn in de César Blanc en Côtes du Rhône Blanc. In 2012 zijn nieuwe aanplantingen gedaan met Grenanche Blanc, Viognier en Bourboulenc die binnenkort gaan gebruikt worden om hun kleine oplage van flessen witte wijn wat op te schroeven.
Hun wijngaard in Châteauneuf-du-Pape is echt wel piepklein te noemen en meet slechts 33 are. Hij is in 1962 aangeplant en ligt vlakbij het kasteel Rayasse op de oostelijke flank van de appellatie. De oorsprong van de bodem dateert uit het Mioceen en bestaat hoofdzakelijk uit zand dat is bedekt met keien die hun oorsprong vinden in de Rhône rivier.
Als laatste terroir hebben we Visan waar de wijnen onder de appellatie Côtes du Rhône Villages Visan vallen verbouwd worden en dit betreft oa de cuvée Marius “Le père Mayeux”, de Côtes du Rhône Villages Visan en Le Caillou. Deze wijngaard in terrasvorm ligt ten Westen van het dorp Visan op een hoogte van 140 meter en is omringd door kreupelhout. Het terrein is 80,000 jaar geleden ontstaan en bestaat uit zeer droge grond die is samengesteld uit meer dan 60% kiezels. De klei en kalksteen bodem waar de Grenache groeit heeft een bruin-rode tint, de Syrah bloeit op een donker bruine bodem. Er is een zeer rijke natuurlijke vegetatie rond de wijngaard met oa groene eiken, kornoeltje, tijm, witte clematis, hagedoorn en meekrap. Dit perceel is in totaal 7,3 hectare groot en is tussen 1952 en 1960 beplant met Grenache, Syrah en Mourvèdre.
Roche-Audran hecht veel belang aan het biodynamische aspect van de wijnbouw : de wijnranken vinden hun energie om te groeien en om uiteindelijk rijpe druiven voort te brengen uit de synergie die ontstaat met het kosmisch ballet : de stand van de zon, de maan, de planeten … De traditionele landbouw (en wijnbouw) zorgt voor een snelle uitputting van de bodem en dit leidt tot het gebruik van kunstmest en allerhande bestrijdingsmiddelen. Van zodra Vincent Rochette het domein heeft overgenomen is men direct de richting van de biodynamie uitgegaan en dit als een zeer bewuste keuze.
Foto's
Documenten
the_20wine_20advocate_20JANVIER_202015_20
Andere Wijnen van deze producent